У серпні 2023 року в рамках ініціативи SUN здійснили дуже цікаву та пізнавальну поїздку в резерват Krzemionki (Польща). Мета поїздки була налагодження міжнародних зв'язків між музеями під відкритим небом та обмін досвідом.

З української сторони представником музею був директор Державний історико-культурний заповідник "Трипільська культура" Wladyslav Chabanjuk

Прийняв нас Andrzej Przychodni директор заповідника. Krzemionki - це пам'ятка ЮНЕСКО, яка включає комплекс неолітичних кремяних копалень. Має сучасний музей з прекрасною експозицією. Більше інформації за посиланням.

Krzemionki

На самій події учасниками якої ми були.

Презентували трипільську кераміку та терли зерно на зернотерці, готували хлібець. Вийшла добра мука і їстівний хліб. При чому досвіду у нас було зовсім не багато у цій справі.

У процесі знайомства з іншими жителями музею освоювали розведення вогню, та обробку кременю на мезолітичний період.

Також стали учасниками цікавої події. А саме наочна демонстрація часових періодів за участі реконструкторів. Від палеоліту до залізної доби. Відвідувачі могли побачити як виглядали люди різних епох.

І масштабною та дуже цікавою була локація групи легіон Рапакс. У таборі якої можна було відчути епоху та побачити в деталях як жив римський легіон.

Надіємось буде можливість відвідати Krzemionki ще не один раз.

Дякуємо Владислав Чабанюк за компанію, співпрацю на дуже цікаві лекції з історії Трипілля.

Будуємо мости між музеями та розказуємо про історію України європейській спільноті!