Презентація ініціативи на конференції EAC-13

1-3 травня 2023 року відбулася 13-та міжнародна конференція EAC13, організаторами виступала асоціація EXARC та Університет Миколи Коперника в Торуні (PL)

Цього року вперше вона мала гібридний формат, тобто за безпосередньої присутності лекторів, а також онлайн доповідачів. Також вперше, цього року на конференції була представлена Україна. Представники ГО “Чорна Галич” Яремою та Марією Іванців, котрі відвідали захід із презентацією заповідників:  Історико-культурний заповідник Тустань, Історико-культурний заповідник “Давній Пліснеськ”,Національнийзаповідник “Давній Галич”, Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник та Державний історико-культурний заповідник “Трипільська культура”.

А також  історії експериментальної археології та сучасним становищем цієї галузі сьогодні, зокрема впливу  війни на роботу заповідників, досліджень, експериментів, археологів в Україні.

На сесії була виділення секція присвячена презентації проекту “SUN”. На якій доповідали автори ініціативи Еймі Літл (YEAR centre), Роланд Паардекупер (EXARC) та Ярема Іванців (Чорна Галич). Були презентовані напрацювання, обоговорено подальший план дій та налагодження співпраці.